Open Show ~ Sunday January 3rd 2010

Judge: Mrs.Dee Milligan-Bott

bisj10.jpg

BIS~ GEZANCOL ENRIQUE JW

(Multi Int.Ch. Turenne Du Menuel Galopin (re-Import) x Ch. Kharak Lady Muck At Gezancol)

owned by Mr.& Mrs. C & G Hughes.

RBIS & BOS ~  SAXONMILL MIDNIGHT MUSE

( Ch. Amudarya Shekinah At Terstine x Ch.Saxonmill Jellicle Jett)

owned by Mrs.R.Hall.

 

bpisj10.jpg

 

BPIS ~ SAXONMILL MIDNIGHT MUSE

( Ch. Amudarya Shekinah At Terstine x Ch.Saxonmill Jellicle Jett)

owned by Mrs.R.Hall.

 

bvj10.jpg

BVIS ~ CH. JALHAR LEADING LADY WITH AZMARI

(Ch.Sumahari Starurn JW x Vorlac Night Affair Of Araki)

Owned by Mr & Mrs. Vowles.

 

JUDGE: DEE MILLIGAN-BOTT.

Class 1.Veteran Dog or Bitch (1)

 

1st CH.JALHAR LEADING LADY WITH AZMARI.

 

 

Class 2. Minor Puppy Dog (1)

1st. ANDIZHAN BALZAC OF CADMORE

 

Class 3. Puppy Dog (4, 2 abs)

1st.  SAXONMILL MIDNIGHT COWBOY.

2nd. ANDIZHAN BALZAC OF CADMORE

 

 

Class 4. Junior Dog.  (4, 2 abs)

1st.  SAXONMILL MIDNIGHT COWBOY.

2nd. ZENDUSHKAS GLENMORANGIE

 

Class 5. Yearling Dog. (4, 1 abs)

1st. ASHAHNI AZZAM WITH TOKANDO JW

2nd. CUBANBA BETELGEUSE OVER TAMAREESHA

3rd. ZENDUSHKAS GLENMORANGIE

 

Class 6. Maiden Dog. ( 2, 1 abs)

1st.KRISHAN HUGO A GO GO

 

Class 7. Novice Dog. ~ No Entries

 

Class 8. Graduate Dog.  (5, 1 abs)

1st. AZMARI BLACK DIAMOND

2nd. CUBANBA BETELGEUSE OVER TAMAREESHA

3rd. AZYMSANDS BEWITCHED ART.

Res. ZENDUSHKAS GLENMORANGIE

 

Class 9. Post Graduate Dog - (2)

1st. GEZANCOL ENRIQUE. JW.

2nd.CLOUDSIDE MATCH MASTER OF AMANRHA.

 

Class 10. Limit Dog. (2)

1st. CLOUDSIDE WARLORD AT KARANDIKAR.JW.

2nd. BIRKHALL MARK.

 

Class 11. Open Dog. ( 2, 1 abs )

1st. ANDIZHAN ARAEL AT CADMORE JW.

 

 

BEST DOG….. GEZANCOL ENRIQUE. JW.    

  RESERVE BEST DOG…….. SAXONMILL MIDNIGHT COWBOY.

BEST PUPPY DOG………. SAXONMILL MIDNIGHT COWBOY.

 

 

Class 12. Minor Puppy Bitch (4, 1 abs )

1st. ANDIZHAN BARIKAH AT CADMORE

2nd ANDIZHAN BAKHTUU ARUSHKHAN

3rd. GILARI DEVIL WOMAN

 

Class 13. Puppy Bitch. (5, 2 abs)

1st. SAXONMILL MIDNIGHT MUSE

2nd. ANDIZHAN BARIKAH AT CADMORE

3rd. GILARI DEVIL WOMAN

 

Class 14. Junior Bitch   (5, 1 abs)

1st. SAXONMILL MIDNIGHT MUSE

2nd. ZENDUSHKAS SPARKLING ROSE

3rd. ZENDUSHKAS SHIRIN SHARAB AT ZADAL.

Res. BICHOUX BELLA FOR TAMAREESHA.

 

Class 15. Yearling Bitch.  (2, 1 abs)

1st. ZENDUSHKAS SPARKLING ROSE

 

Class 16. Maiden Bitch (2)

1st. ZENDUSHKAS SHIRIN SHARAB AT ZADAL.

2nd. GILARI DEVIL WOMAN

 

Class 17.  Novice Bitch  (2)

1st. ZENDUSHKAS SHIRIN SHARAB AT ZADAL.

2nd. BRANDESWOOD CHIQUITTA

 

Class 18. Graduate Bitch. (5)

1st. BICHOUX BELLA FOR TAMAREESHA.

2nd. AZMARI BLACK ONYX AT TEMENSHU.

3rd. SAXONMILL SUN BLESSED.

Res. AZMARI OPAL MIST.

VHC. BRANDESWOOD CHIQUITTA

 

Class 19. Post Graduate Bitch.  (2, 2abs)

 

Class 20. Limit Bitch.  (2)

1st. ALTSIDE IN BLACK SILK FOR SUMAHARI. JW.

2nd. BICHOUX BEWITCHED AT GRENOWOOD.

 

Class 21. Open Bitch.  (4, 2 abs)

1st. KAZZLYN SHE’S THE ONE AT MHASUD. JW.ShCM.

2nd. JODAK ASTRA COMICAL WITH TAMAREESHA JW

 

BEST BITCH……… SAXONMILL MIDNIGHT MUSE

RESERVE BEST BITCH……ALTSIDE IN BLACK SILK FOR SUMAHARI. JW.

 

BEST PUPPY BITCH…SAXONMILL MIDNIGHT MUSE

 

BEST IN SHOW…….GEZANCOL ENRIQUE JW

 

RESERVE BEST IN SHOW……… SAXONMILL MIDNIGHT MUSE

 

BEST OPPOSITE SEX………. SAXONMILL MIDNIGHT MUSE

 

BEST PUPPY IN SHOW…….. SAXONMILL MIDNIGHT MUSE

 

RESERVE BEST PUPPY IN SHOW........ SAXONMILL MIDNIGHT COWBOY

 

BEST VETERAN………..CH.JALHAR LEADING LADY WITH AZMARI

 

 

 

 

Home